O programe Fotogaléria realizácie projektu Záverečná konferencia

Vzdelávací program Modrá škola

O programe

Naša základná škola získala v rámci programu "Prispôsobenie sa zmene klímy - prevencia proti povodniam" spolufinancovaného
z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky grand na realizáciu projektu
pod názvom "Podpora adaptačných hydroklimatických a vegetačných opatrení v areáli ZŠ Š. M. Daxnera v Rimavskej Sobote".

Ciele projektu:

• zvýšenie povedomia a vzdelania v oblasti prispôsobenia sa zmene klímy.
  • formovať postoje, prehĺbiť a rozšíriť vedomosti a zručnosti detí a mládeže o pitnej vode (úprava surovej vody, doprava, distribúcia), jej rôzneho využitia (pitie, umývanie, varenie, hygiena a ďalšie),
  • rozšíriť poznatky detí a mládeže o odpadovej vode (ako vzniká odpadová voda, jej čistenie pred návratom do vodných tokov),
  • rozšíriť vedomosti detí a mládeže o ochrane vodných zdrojov, ochrane životného prostredia, pitného režimu a pod..

K dosiahnutiu stanovených cieľov bolo potrebné vypracovanie Učebných osnov k danej problematike a ich implementácia do jednotlivých predmetov vo výchovno-vzdelávacom procese.

Jednou z aktivít projektu bolo organizovanie úvodnej konferencie, ktorej sa zúčastnili aj zástupcovia Slovenského vodohopspodárskeho podniku š. p., z Povodia Slanej a pozvaní hostia.

Dokumenty na stiahnutie:

Zmluva o dielo (pdf. 500kB)
Učebné osnovy pre primárne vzdelávanie
Učebné osnovy pre nižšie sekundárne vzdelávanie